NATUR-PACK verejnosti

Nájdeš tu veľa praktických informácií o triedení pre Teba aj pre dospelákov. Môžeš si tu prečítať zaujímavé články a preskúšať sa vo vedomostnom kvíze. Tiež tu nájdeš zábavné videá o druhoch odpadov, hry a softvér, ktoré môžete využiť aj v škole.
YouTube: NATUR-PACK verejnosti

Toto je YouTube kanál NATUR-PACKu. Nájdeš tu seriál Nehádžme všetko do jedného vreca, ale aj zaujímavé reportáže o tom, ako triedime odpady a čo sa s nimi deje v zbernom dvore a ako sa spracovávajú.
Triedenie odpadu

Tu nájdeš videá a praktické informácie o triedení najbežnejších odpadov z domácnosti.


Kompost.sk

Tu nájdeš podrobné informácie o kompostovaní, praktické návody aj videá o komposte doma aj v záhrade.

OLOmánia

OLOmánia je vzdelávací program bratislavskej spoločnosti OLO. Môžete sa do neho zapojiť s Tvojou školou. Ale aj Ty si tu nájdeš veľa informácií a hier o zbere a triedení odpadu.
Mladí reportéri pre životné prostredie

Ak Ťa trápi téma životného prostredia a chceš o nej dať vedieť spolužiakom a dospelákom, pridaj sa k Mladým reportérom. Naučíš sa tvoriť reportáže a informovať ľudí ako profesionáli. Daj o programe vedieť v škole!
Škola udržateľnosti

Toto je stránka o. z. Priatelia Zeme. Nájdeš tu praktické informácie a tipy na to, ako sa zodpovedne správať k životnému prostrediu v bežnom živote.
ČIERNA LABUŤ

Tu nájdu hlavne dospeláci množstvo zaujímavých informácií o ekológii, odpadoch a zodpovednom prístupe k životnému prostrediu. Okrem článkov tu nájdete aj relácie v rádiu.
DAPHNE Inštitút aplikovanej ekológie

Toto je vzdelávací projekt o ekológii pre rôzne vekové skupiny. Daj o ňom vedieť v škole, aby ste sa o zaujímavých témach mohli učiť priamo v prírode.
Zelená škola

Toto je vzdelávací program, do ktorého sa môžete zapojiť s celou školou a skutočne zmeniť svoju školu a jej okolie. Daj o ňom vedieť svojim učiteľom!A toy's life and beyond

Toto je komunitný neziskový projekt z Anglicka, ktorý učí deti o životnom cykle hračiek a zodpovednom spotrebiteľstve. Môže ťa inšpirovať k aktivitám doma alebo v škole. (Je v angličtine.)